connection
Chcesz pogadać?

Proszę bardzo! Mam dla Ciebie kurs konwersacyjny, dzięki któremu skupisz się na rozwijaniu sprawności mówienia! Ja proponuję Ci zestaw tematów, o których możemy rozmawiać, Ty dokonujesz wyboru! Kurs trwa tyle godzin, ile sobie życzysz! Zaletą tego kursu jest to, że w trakcie dynamicznie prowadzonej rozmowy, nie ma czasu na nudę, a słówka 'wchodzą' bez problemu po każdym spotkaniu! Więcej informacji tutaj...

więcej »

A A A

FCE

Jest to chyba najpopularniejszy międzynarodowy egzamin z języka angielskiego, który jest w ofercie University of Cambridge, a który w Polsce jest organizowany przez British Council.

Egzamin FCE sprawdza Twoją ogólną zdolność do komunikowania się w języku angielskim w szeregu różnych sytuacji życia codziennego na poziomie B2 wg Poziomów Biegłości Językowej Rady Europy, czyli na poziomie średnio zaawansowanym wyższym (tj. na poziomie zbliżonym do polskiego egzaminu maturalnego zdawanego w wersji rozszerzonej).

Egzamin sprawdza:

  • czy rozumiesz sens usłyszanych poleceń i komunikatów,
  • czy potrafisz sobie poradzić z większością typowych sytuacji w podróży po kraju anglojęzycznym,
  • czy potrafisz zadawać pytania i prowadzić rozmowy,
  • czy potrafisz pisać listy/emaile lub robić notatki na temat znanych ci zagadnień.

Tutaj zobaczysz, jak wygląda przykładowa ustna część egzaminu FCE. Niżej znajdziesz broszurę na temat egzaminu FCE; a przykładowe części egzaminu są do pobrania tutaj.

Dlaczego warto zdać FCE? Jest to jeden z cenniejszych egzaminów, który jest honorowany przez tysiące wiodących instytucji (zarówno biznesowych, jak i edukacyjnych) na całym świecie, a certyfikat jest ważny bezterminowo.