connection
B.B. King:

The beautiful thing about learning is that nobody can take it away from you.

więcej »

Dlaczego angielski?

Myślę, że dzisiaj każdy zna już wartość znajomości języka obcego, a w szczególności języka angielskiego. Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że jest to język ważny, dlatego ludzie na całym świecie decydują się na naukę właśnie tego języka, jako swojego drugiego języka.

więcej »

Jak się uczyć?

Zygmunt Broniarek - polski dziennikarz, publicysta i felietonista, który poznał sześć języków obcych, opracował niegdyś 10 uniwersalnych zasad, nad którymi warto się pochylić zabierając się do nauki języka obcego. Jakie to zasady? 

więcej »

Placement Test

Jeśli zastanawiasz się nad odpowiednim poziomem kursu dla siebie, zapraszam Cię do pobrania i wykonania darmowego testu poziomującego, który zamieszczam na końcu tego wpisu. Co to jest test poziomujący (placement test)? 

więcej »

A A A

O firmie

Witam Cię serdecznie na stronie mojej firmy! Dlaczego w 2007 założyłem firmę English Direct? Odpowiedź jest prosta… Od zawsze kochałem język angielski i dzisiaj czuję, że chciałbym się dzielić jego znajomością z innymi. Od 1997 roku pracuję zawodowo, jako nauczyciel tego pięknego języka oraz jako tłumacz. Po dziesięciu latach pracy w szkołach publicznych i prywatnych uznałem, że wiem jak uczyć lepiej, skuteczniej i w sposób, który daje dużo satysfakcji.

Co jest największym paradoksem w dzisiejszym systemie kształcenia języków obcych w szkołach? Większość mówi o tym, jak ważna jest umiejętność komunikacji… tymczasem okazuje się, że absolwenci szkół mają z tym największy problem, ponieważ szkoły niestety często koncentrują się na przygotowaniu młodzieży wyłącznie ‘pod testy’ mocno zaniedbując rozwijanie najważniejszych sprawności, tj. słuchania i mówienia.

English Direct, to firma, która istnieje po to, żeby nauczyć Cię praktycznie posługiwać się najskuteczniejszym globalnym narzędziem komunikacji – językiem angielskim.

Jeśli więc stwierdzasz teraz, że wcześniej nie udało Ci się opanować tego języka na poziomie, który by Cię satysfakcjonował, a czujesz konieczność rozwoju w tym kierunku… jestem do Twojej dyspozycji.

Moja działalność zorientowana jest na nauczanie osób dorosłych, które cenią i znają wartość posługiwania się językiem angielskim w dzisiejszej globalnej wiosce.

Jak uczę języka? Nie mogę powiedzieć, bo to moje know-how. Zdradzę natomiast tyle, że nauka ze mną jest aktywna, stymulująca i spersonalizowana, a język przyswajany jest w naturalny sposób i w przyjaznej atmosferze. Dowodem na to są rekomendacje, których kilka zamieściłem w sąsiedniej zakładce. Największym jednak chyba dowodem na sukces wypracowanego przeze mnie sposobu nauczania jest to, że wśród dziesiątek już osób, które przygotowałem do różnego typu egzaminów jest mój syn, który w 2012 z wyróżnieniem zdał egzamin PET, w 2013 bardzo dobrze zdał egzamin FCE, a w tej chwili przygotowujemy się do CAE.

Wierzę, że nauka języka obcego musi być żywa, dynamiczna i poprowadzona w taki sposób, który angażuje emocje, zmysły i pobudza jak najwięcej ośrodków w korze mózgowej. Wierzę, że proces uczenia się musi uwzględniać zdolności uczącej się osoby, ale także jej zainteresowania, upodobania, przyzwyczajenia i szereg innych czynników, które mają wpływ na skuteczne opanowanie języka.  

Nauczając języka angielskiego wykorzystuję wiedzę, którą z przyjemnością zdobywałem studiując filologię angielską, dydaktykę języków obcych, zarządzanie, marketing, public relations, czy coaching. Pracując natomiast przez osiem lat w szkole wyższej wykładałem takie przedmioty jak historia języka angielskiego, językoznawstwo, kulturoznawstwo brytyjskie, metodykę oraz szereg innych praktycznych przedmiotów, które znacząco wzbogaciły mój warsztat pracy.

Wyjątkowość tej firmy polega na tym, że nie tylko uczę języka angielskiego, ale korzystając ze swojego dość bogatego doświadczenia i wiedzy, wyposażam ludzi w praktyczne umiejętności i kompetencje, które pozwalają na praktyczne i komunikatywne posługiwanie się języka angielskiego na co dzień oraz na osiąganie celów osobistych i zawodowych wymagających znajomości tego języka.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy English Direct.