O Mnie

Kocham angielski!

Od 1997 roku niezmiennie fascynuje mnie historia, kwiecistość leksykalna, wymowa oraz logika tego pięknego i jakże przydatnego języka.

Dzielę się swoimi umiejętnościami oraz wiedzą z pasją i entuzjazmem!
Z natury jestem rzetelny i sumienny, dlatego wszystkie zajęcia skrupulatnie przygotowuję i dokładam wszelkich starań by były dynamiczne, ciekawe i angażujące.

Do dnia siesiejszego przygotowałem dziesiątki osób do różnego typu egzaminów, rozmów kwalifikacyjnych, pracy, studiów czy też wyjazdów.

Wśród wielu zadowolonych Kursantów największą dumą napawa mnie mój syn - Rafał, który zdecydował się na współpracę ze mną i w

i w stosunkowo krótkim czasie zdobył niemal wszystkie możliwe certyfikaty z międzynarodowych egzaminów Cambridge (począwszy od PET, przez FCE, CAE, a skończywszy na CPE w grudniu 2017 w wieku zaledwie 17 lat! Dzięki temu matura w 2019 była dla Niego jedynie formalnością! 

Doświadczenie jako lektor, a nawet wykładowca - zdobywałem nie tylko w szkołach językowych, liceach ogólnokształcących, w Nauczycielskim Kolegium Języka Angielskiego, ale także pracując jako konsultant w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Umiejętności translatorskie szlifowałem współpracując z szeregiem biur tłumaczeń, organizacji i firm lokalnych, ogólnopolskich, a także międzynarodowych. Współpracę z FSNT NOT w międzynarodowych projektach dla sektora MSP wspominam najlepiej, ponieważ dzięki temu mogłem odwiedzić wiele ciekawych miejsc w Unii Europejskiej. 

Generalnie jestem człowiekiem ciekawym świata i lubię się uczyć. W tej chwili posiadam trzy dyplomy magistra. Ukończyłem studia na kierunku filologia angielska (specjalność: translatoryka), ale także studia pedagogiczne (specjalność: dydaktyka języków obcych) oraz politologiczne (specjalność: marketing i reklama). Ukończyłem też menedżerskie studia podyplomowe i szereg kursów (zarządzanie oświatą, PR, Lean Management, pilot wycieczek, andragogika, Moodle, ESL/EFL, neurodydaktyka, coaching, zarządzanie zmianą i wiele innych).

Uczestniczyłem też w dwóch wizytach studyjnych, które również w znaczny sposób przyczyniły się do tego, w jaki sposób pracuję dzisiaj jako lektor języka angielskiego. Doświadczenia z wizyty w hrabstwie Surrey (UK), gdzie mogłem spędzić niemal tydzień obserwując pracę nauczycieli od przedszkola do szkoły średniej, poszerzyły moje spojrzenie na edukację w ogóle, ale także były inspiracją do zgłębienia tematyki wykorzystywania ITC w nauczaniu języka. Natomiast wizyta w szkołach w Porvoo (Finlandia) otworzyła mi oczy na bogactwo i korzyści płynące z wykorzystania Brain Friendly Teaching oraz neurodydaktyki w nauczaniu języka angielskiego. 

Dlatego też w roku 2007 zdecydowałem się rozpocząć swoją własną przygodę z nauczaniem języka angielskiego zakładając firmę 'English Direct', dzięki której jeszcze bardziej rozwinąłem swój warsztat lektora/tłumacza. A stało się tak dzięki rozszerzeniu działalności  off-line o zajęcia on-line. Takie ukierunkowanie działalności pozwala mi współpracować z wieloma osobami, organizacjami i firmami zarówno w Polsce, ale też poza jej granicami. IKEA, Stora Enso SA, Stora Enso Narew Sp. z o.o., OMIS S.A., OMIS Sp. z o.o., EmiTel, Beton Stal Sp. z o.o., Polskie LNG SA, Royal Canin to tylko niektóre z firm, z którymi miałem/mam zaszczyt współpracować.

Moją specjalizacją stały się osoby dorosłe. Bez trudu nawiązuję przyjazne relacje ze swoimi kursantami. Znam potrzeby i oczekiwania językowe osób dorosłych oraz jestem świadom procesów jakie zachodzą podczas pracy z językiem w tej grupie osób. Wierzę, że każda osoba - przy odrobinie motywacji i samodyscypliny - jest w stanie poznać angielski na takim poziomie, by w pewny sposób komunikować się innymi.  

Może to nieskromne, ale jeśli chcesz dowiedzieć się o mnie nieco więcej, zerknij na to, co mówią o mnie byli i obecni kursanci tutaj

 

Jeśli zatem poszukujesz solidnego i skutecznego lektora angielskiego, dzięki któremu zaczniesz pełniej i swobodniej używać angielskiego, zapraszam Cię do współpracy!

Sochaczewskiego 2/19

07-410 Ostrołęka, Poland

​​

tel: +48 502 760 699

english.direct@wp.pl

logo_transparent_(2).png

Z natury jestem rzetelny i sumienny, dlatego wszystkie zajęcia skrupulatnie przygotowuję i dokładam wszelkich starań by były dynamiczne, ciekawe i angażujące.

  • Black LinkedIn Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black YouTube Icon
KONTAKT

© 2007 by English Direct - Rafał Szypulski